הסטודיו לשחמט וכישורי חיים

 

אודות הסטודיו

הסטודיו לשחמט הוקם ע"י אליהו (אילן) כהן, בשנת 2004. הסטודיו צמח בהדרגה עם התרחבותה של העיר מודיעין, עיר הילדים. כיום מעסיק הסטודיו 6 מורים לשחמט וכישורי חיים המלמדים למעלה מ-1000 תלמידים בתוכנית הבוקר הייחודית המתקיימת בבתי הספר.  בחוגי אחר הצהריים היוקרתיים, לומדים עוד כ-150 ילדים בקבוצות קטנות של עד 16 ילדים שאותם מלמדים שני מורים.
מייסד ביה"ס, אליהו כהן, מדריך מוסמך לשחמט, לימד בתחילת דרכו שחמט ומשחקי חשיבה בצהרונים במודיעין. תוך כדי עבודה פיתח את השיטה הייחודית הרואה בשחמט לא רק מטרה, כי אם גם אמצעי לחינוך, פיתוח החשיבה והעצמה אישית. השיטה עוזרת לתלמידינו להגיע דרך משחק השחמט להתבוננות מעמיקה בנפש, לחיזוק הדימוי העצמי, ליכולת ללמוד להכיר את עצמם היטב, להבין את החוזקות ולהתמודד עם החולשות. דרך משחק השחמט ניתן  ללמוד מה מניע אותנו בדרך לקבלת ההחלטות ולעבוד על היכולות ועל כישורי החיים שלנו.

במשך 19 שנות הוראה פיתח כהן שיטה ייחודית, המבוססת על יסודות תכניים, חווייתיים וערכיים, המעוררים בתלמידים מוטיבציה ללמוד את משחק השחמט המורכב בצורה חוויתית. השיטה מאפשרת למנחה הקבוצה להתחבר לכל הילדים, כאשר אינו מזניח את קצוות המתקדמים והמתקשים.

אנחנו גאים מאוד בכך שבעוד שבשנת 2004 רק 5% מתלמידי הסטודיו היו בנות, כיום פוקדות את הסטודיו תלמידות רבות, וכרבע מתלמידי הסטודיו הן בנות.  מקור נוסף לגאווה הוא העובדה שילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז מוצאים את מקומם בסטודיו לשחמט, ומשתלבים היטב ללא פערים מילדים שאינם סובלים מהפרעות קשב וריכוז. דרך המשחק אנו מקנים להם דפוסי חשיבה שאחר כך מקבלים ביטוי בלימודים, בקשרים החברתיים ובדימוי העצמי שמעניק המשחק לילד או לילדה.
גישת הסטודיו דוגלת בכך שכל תלמיד מתאים למשחק המלכים ושהתפקיד שלנו כמורים הוא למצוא את החוזקות של כל תלמיד ולפתח אותם,, לזהות את החסרונות ולהפוך אותם ליתרונות, ובאופן כללי, להביא כל תלמיד לקצה גבול היכולת שלו.
"אין תלמיד לא מתאים-יש מורה לא מתאים", "אין מפסיד יש רק מנצח" (מכל טעות והפסד אנו לומדים ומתפתחים) -זוהי גישתנו וכך אנו מלמדים גם את התלמידים במסגרות השונות, זוהי שיטה שנותנת מקום לכולם.

 נתון  מדהים המחזק את התפיסה היא העובדה ש85% מהתלמידים שמגיעים לסטודיו לשחמט בשנה הראשונה בוחרים להמשיך וללמוד איתנו בסטודיו לשחמט גם בשנים הבאות כאשר רובם מסיימים בסטודיו מסלולים של בין  שלוש לחמש שנים מלאות בהנאה וברצון רב.

הסטודיו מסתמך על מחקרים המאוששים כי משחק השחמט מפתח אצל השחקנים תכונות רבות כגון הדמיון, החשיבה המתמטית, היצירתיות, העצמאות האישית, יכולות סדר וארגון ועוד כישורים החשובים לנו לחיי היום היום.


ברזומה של מנהל ומקים הסטודיו, אליהו (אילן) כהן, ניתן למצוא הוצאת שני ספרים רבי מכר, פעילות חברתית כגון הובלת שיירת המחאה המפורסמת לשדרות ב2007  כאשר הוא סוחף ביחד איתו למעלה מחמישה עשר אלף אנשים שהעלו על סדר היום הציבורי את ההתעלמות הממשלתית מהעיר הדרומית המופגזת.

קייטנת שחמט וכישורי חיים

 

מועדון השחמט

 
 

הצגות המלך הוא אני

חידות שחמט

חוגי אחר הצהריים

 
 
 

המלצות

שחמט וכישורי חיים בבתי הספר

 
 
 

צור קשר

תכלת 9 מודיעין מכבים רעות
לפניות חייגו לאחד מאנשי הקשר, השאירו הודעה למטה או השאירו הודעה בעזרת אפליקציית הצ'ט בצד ימין למטה של המסך.
 לשליחת הודעה בצ'ט בטלפון או לחיוג מהיר בטלפון: בתוך סימן השלוש נקודות
 
 
להגעה בעזרת אפליקציית "וויז" ניתן להיעזר בקישור  הבא:
https://waze.com/ul/hsv8vkrmzn

:אנשי קשר

אליהו כהן- 052-6493828

כפיר היימן- 050-8328133

המלצות נוספות ניתן למצוא בדף הפייסבוק:

https://www.facebook.com/ilan.cohen.9655  

 

המלצות נוספות ניתן למצוא בדף הפייסבוק:

https://www.facebook.com/ilan.cohen.9655  

-שיעורים במתמטיקה ל 3/4/5 יחידות לימוד הכנה לבגרות

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now